Вибір любові

Коли відкриваються вади розвитку дитини в утробі матері, навіть і в тих випадках, коли вони можуть бути успішно пролікованими, батькам зазвичай пропонується переривання вагітності. За останні роки медицина плода зробила величезні поступи, і ті патології, які колись вважалися невиліковними, сьогодні можуть бути скоригованими  з досить високими результатами успішності  навіть тоді, коли дитина ще є у материнському лоні.

Є також стан, який називають «термінальна дитина». Тобто дитина, у зв’язку з наявністю важких патологій чи генетичних, чи вроджених, не зможе жити поза лоном матері,  є так би мовити «плід несумісний з життям». І що ж? Це могло б бути узаконенням і виправданням знищення страждаючого? Багато молодих пар зробили свій вибір проти пропонованих суспільних течій, а саме прийняли свою дитину аж до останнього подиху. Це принесло у їхні сім’ї великий спокій і мир… поза фізичним болем  проявили свій батьківський обов’язок привітатись із своєю дитиною, ці батьки відчули сильну спонуку природньої внутрішньої любові, яку вони вклали у свою малечу від тої миті, як була вона  зачата. «Слід Життя» надає свою підтримку таким сім’ям з любов’ю і компетентно.

За останні роки Організація підтримала понад 20 сімей, даючи чисельним дітям, жертвам фатальних діагнозів, прийти на цей світ: деякі з них почувають себе чудово і перебувають у обіймах своїх матерів. Ми досвідчили, що не можуть бути прийнятними фрази на зразок: «ця вагітність без сенсу», або «для цієї дитини немає нічого, що можна було б зробити». Для нас кожне життя має свій сенс: для батьків, що прийняли своїх дітей, ці маленькі і короткі життя, як метеорити, залишили багатство Життя і силу, яка їх підтримувала у втраті і у спонуці відкритися та прийняти заново нове життя у короткому часі. І ми знаємо, коли «немає нічого, що можна було б зробити», щось зробити можна завжди. Любити. Аж до кінця.

c. Юстина Ольга Голубець, СНДМ

Leave a Reply

Your email address will not be published.