ПРО НАС

«Не можу додати днів до твого життя, однак можу додати життя до твоїх днів»
, – ці слова лягли в основу гасла Громадської організації «Перинатальний хоспіс – Слід Життя», неприбуткової організації, яка є першою пропозицією перинатальної паліативної опіки та допомоги в Україні, і вже впродовж декількох років допомагає батькам і їхньому невиліковному потомству отримувати високо кваліфікаційну і міждисциплінарну допомогу.

Коли під час вагітності мама отримує сумнівний або фатальний діагноз своєї дитинки, перед нею відкривається прірва, яка створена самотністю, залишенням, страхом, непевністю, в якій медичні працівники часто не відважуються запропонувати чи порадити щось більше. Інформація дуже часто подається неповно або частково, і страх лікаря на жіночій консультації підштовхує до поради перервати дану вагітність. Однак існує інша альтернатива, це продовжити вагітність ГО «Слід Життя» простягає свою руку підтримки та супроводу у цей нелегкий момент, даючи можливість пережити його у інший спосіб.

За останні роки Організація підтримала понад 30 сімей, даючи чисельним дітям, жертвам фатальних діагнозів, з’явитись на цьому світі. Для батьків, які прийняли своїх дітей, ці маленькі і короткі життя, залишили багатство Життя і силу, яка їх підтримала у важкій втраті та болю, а згодом принесла у їхні сім’ї великий спокій і мир. Перинатальна паліативна опіка не завершується смертю дитини. Організація надає допомогу у підготовці поховання дитини, а також пропонуються спільні зустрічі для сімей, які пережили втрату.

У випадках, коли «немає нічого, що можна було б зробити», щось зробити можна завжди. Любити. Аж до кінця.

Основними напрямами діяльності Організації Слід Життя є:

– покращення поінформованості суспільства щодо прав людини на отримання якісної паліативної допомоги, зосереджуючи увагу на перинатальній паліативній підтримці та опіці для батьків, їхніх родин;

– підтримка матерям, подружжям, які впродовж вагітності зустрічаються з великими патологіями або вадами зачатої дитини;

– підтримка та супровід дитини з вадами розвитку в утробі матері, супровід «термінального плода», тобто дитини, яка вважається несумісною із життям внаслідок летальних вад.

Дана опіка скерована на допомогу батькам у прийнятті рішення супроводити і підтримувати дитину до природнього завершення її життя.

Слід Життя пропонує підтримку на холістичному рівні (людяному, духовному, психологічному), у співпраці з медичними працівниками медичних закладів, розташованих на території України та за її межами.

Слід Життя хоче допомогти батькам якнайповніше провести час короткого й безцінного життя своєї дитини в любові, а також підтримати подружжя в момент зустрічі, знайомства і одночасно прощання зі своїм немовлятком.

 

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди від організації забороняється і вважається порушенням авторських прав.