15 ЖОВТНЯ РАЗОМ ІЗ СЛІД ЖИТТЯ

Організація «Слід Життя» організовує заходи, присвячені Всесвітньому дню обізнаності про пренатальну та перинатальну втрату, на площі міста, по парафіях, у родинах.

Для чого?

Для того щоб тема втрати дитини під час вагітності чи смерть після народження не була табу, щоб кожна мама не була проігнорована у своєму болю словами: «краще зараз, ніж потім», «будеш мати інші», «з часом все мине», «вже минув рік, а ти досі сумуєш». Так, можливо прийдуть інші, однак він чи вона були нашою дитиною, унікальною і неповторною, і з часом нічого не минає. Тому що мама залишається мамою назавжди, навіть з порожніми руками, проте з серцем, повним любові.

Ніколи не є надто пізно сказати «Привіт» і «Прощавай» нашим дітям-Ангелам.

Ніколи не є запізно, щоб почати пропрацьовувати горе від пренатальної чи перинатальної втрати.

Ніколи не є пізно бути промоторами суспільної обізнаності та співрозуміння, щоб покращувати культуру та світогляд навколо даної тематики.

Безумовно, що втрата це важкий і болючий досвід. Коли втрата і горе, яке її супроводжує, були пережиті в самотності без відповідної підтримки близького оточення, а також медичних працівників, збільшується ризик поглиблення болю, іноді це може мати непоправні наслідки як для фізичного, так і для психічного здоров’я.
Натомість 15 ЖОВТНЯ не є болючим моментом, а ВАЖЛИВОЮ НАГОДОЮ ДИВИТИСЯ ВИЩЕ ПОНАД БІЛЬ ВТРАТИ, ДИВИТИСЯ З НАДІЄЮ У МАЙБУТНЄ.

Це такий захід, де ми можемо одне одного обійняти, де ми можемо одне одного почути. Бо, часами, коли дитина помирає в швидкому часі після народження чи на ранніх термінах вагітності, класифікують її як «ембріон», «плід», «природний відбір». Але мусимо звернути увагу на те, що для кожної мами і для кожного батька – це дитина. І це дитина, яка мала вже своє місце в родині, яка, можливо, вже мала своє ім’я. І в цей день можна голосно проголосити це ім’я. Важливо не забувати, що немає такої маленької ніжки, яка б не могла залишити слід у цьому світі.

Ось як можете прийняти участь до 15 жовтня:
– В нашій програмі через соціальні мережі
– На площах вашого міста
– На парафіях
– У родині

Яка мета?
– Пам’ятати і вшанувати наших дітей
– Поширення суспільної свідомості щодо пренатальних і перинатальних втрат
– Вказати на важливість даної тематики у нашій державі

Найважливіше, щоб не забути:
– Світлова хвиля через запалення свічок о 19.30 год., 15 Жовтня

Якщо маєте бажання поширювати 15 Жовтня 2022 разом з Слід Життя, пишіть! 
Разом є краще!

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди від організації забороняється і вважається порушенням авторських прав.