15 ЖОВТНЯ

Всесвітній день дітей, які відійшли від нас під час вагітності чи після народження – історія

«Коли дитина втрачає своїх батьків, називаємо її сиротою. Коли хтось з подругів втрачає свого партнера, ми кажемо вдівець чи вдова. Коли батьки втрачають свою дитину, немає слова, яке б могло окреслити їх…»

Від 1988 року в багатьох країнах світу (Англія, США, Автралія, Норвегія, Італія і інших) встановлено день обізнаності про втрату дитини під час вагітності чи після народження. Цей день припадає на 15 жовтня і щороку цього дня відбуваються численні заходи.

Перинатальні втрати щороку заторкають мільйони сімей в усьому світі. Сьогодні в Україні одна із шести вагітностей переривається часто з невідомих причин. Рівень перинатальної смертності становить 8,59 на 1000 народжених дітей. Усім цим сім’ям часто бракує належної підтримки і в медичних закладах, і серед найближчих людей.

Організація «Слід Життя» підтримує такі сім’ї, а також організовує різноманітні заходи з нагоди Всесвітнього дня обізнаності про перинатальну втрату, привертаючи увагу до цієї нелегкої та водночас надважливої теми.

Метою усіх заходів – ознайомити суспільство і з проблемою перинатальної втрати, а також створити мережу батьків, медиків, рідних, друзів, поширюючи толерантність, розуміння щодо цієї теми.

15 жовтня – це сумний день?

Безумовно, втрата – це важкий та болючий досвід. Коли втрата і горе, яке її супроводжує, сім’я переживає на самоті, без вирозумілої підтримки близьких, а також медичних працівників, збільшується ризик поглиблення болю, а іноді це може призвести до непоправних
наслідків для здоров’я і фізичного, і психічного.

Натомість 15 жовтня не болючий момент, а важлива нагода, щоб подивитися понад біль втрати, подивитися з надією у майбутнє.

У продовж років працюємо, щоб ословити цей біль і розказати ці історії, намагаємося зробити їх «вислуханими» для тих, хто вважає, що ці втрати не заслуговують уваги, чи не мають значення; для тих, хто намагається сховатися за байдужістю, браком співпереживання і розуміння.

Для кого цей день ?
Для ВСІХ!

Якщо ви – батьки, які переживаєте чи пережили горе втрати, запрошуємо вас долучитися. Хоч скільки дітей ви втратили, хоч скільки днів, тижнів чи місяців вони мали, попри те, скільки часу минуло після втрати. Це нагода спільно згадати маленькі Життя, які були серед нас, про які можливо ніхто і не згадує. Спільне переживання збільшує наші
внутрішні ресурси та дає нам нові можливості для того, щоб переживати відсутність дитини по-іншому.

Якщо ви – медичний працівник, потребуємо і вас. Адже добре підготовлені фахівці зможуть надати якнайкращу допомогу батькам, які втратили дитину, підтримати їх, розуміючи їхній біль.

Якщо ви – родичі, друзі чи особи, які небайдужі до цієї теми, важлива і ваша присутність. Що більшою буде обізнаність серед суспільства, то більше зможемо допомагати одне одному, то менше буде зранених суспільною нечуйністю матерів та батьків.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди від організації забороняється і вважається порушенням авторських прав.