15 Жовтня ‒ день пам’яті

Жовтень ‒ місяць обізнаності про дитячу смерть і про втрати під час вагітності має на меті привернути увагу суспільства до внутріутробної смерті, спонтанних викиднів, неонатальної смерті і синдрому несподіваної дитячої смерті (SIDS синдром). Всі заходи, які здійснюються впродовж жовтня, і особливо в часі тижня навколо 15 Жовтня, презентують найбільш відповідну можливість щоб інформувати, навчати, вивчати, окреслити причини і надати поштовх в напрямку дослідження і попередження та профілактики дитячої смертності.

Маленькі місцеві ініціативи такі як Світлова Хвиля чи хода обізнаності можуть мати вплив на місцеву реальність. Більше того, кожна маленька група може сказати своє слово, дати свій внесок до великого міжнародного руху, який формує підтримку у різних країнах світу. Спільне запалення свічок, проведення інших чисельних заходів за участю сотень, тисячі осіб – все це є вкладом, що має значення у цій темі.

Усі заходи, започатковані і координовані на світовому рівні в межах місяця обізнаності про втрату дитини під час вагітності та в короткому часі після народження (Pregnancy and Infant Loss Awareness Month) справді можуть зробити багато для батьків, діти яких померли. Кожен на своєму місці може старатись робити все якнайкраще від себе, щоб у майбутньому зменшувалась кількість втрат та поширювалась обізнаність.

Завдяки ініціативі ГО «Слід Життя» українці перший раз вшановували Всесвітній день обізнаності про дітей, які померли під час вагітності чи у швидкому часі після народження 15 жовтня 2017 року. До сьогодні чисельні заходи організовуються щороку в місяці жовтні, а також щороку збільшується кількість міст України, які долучаються різними заходами до цього дня: зустрічі батьків, наукові конференції, семінари, дні обізнаності.

Участь батьків і українських родин у творенні Світлової Хвилі навколо світу поступово стає звичним, так залучається поступово все суспільство.

Мета у майбутньому щоразу більше поширювати цю ініціативу на всій території України, поглиблюючи співрозуміння та суспільну обізнаність і отримати визнання на законодавчому рівні.

Разом можемо змінити світ.

Юстина-Ольга Голубець, ГО «Слід Життя»

 

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди від організації забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Leave a Reply

Your email address will not be published.